Rólam, röviden...

Az illatok, az ízek, a fűszerek feltöltenek és energiát adnak. 

Hiszem, hogy akkor tudunk igazán jóban lenni önmagunkkal, ha olyasmit csinálunk, amit örömmel és igazi szenvedéllyel tudunk végezni. Nekem a gasztronómia, a befőzés egy ilyen tevékenység. Szeretek kétkezi munkát végezni, jó érzéssel tölt el, ha látom, hogy a munkámnak látszata, kézzel fogható, ízzel érezhető, szemmel látható eredménye van.
Nekem a befőzés terápia. Nincs annál megnyugtatóbb számomra, mint a fazékban az összetevőket kavargatni. Előre eltervezni, hogy mi kerül a fazékba, milyen fűszerrel fogom megbolondítani... irtóra élvezetes feladat. A tervezéstől a megvalósulásig, minden percét élvezem. Ha a gyümölcs vagy zöldség leszedésre került, indulhat a munka. És kezdetét veheti az ötletelés. Mit rakjak bele… mivel fűszerezzem…. mivel édesítsem? Az ötletet a tett követi, és belevetem magam a munkába. Pucolok, darabolok, turmixolok, füszerezek és fakanalat ragadok. Aztán keverem-kavarom, kóstolom és szagolom, a legvégén pedig üvegbe zárom.

Embereket élelemmel ellátni felelősség, én pedig kényeztetni akarom azokat, akik valamilyen úton módon az utamba kerülnek!

Dia EdoDia és Edó

Két nő, mozgalmas életmód, hasonló karakter, eltérő foglalkozás, egységes értékrend. 


Dia: természetvédelmi mérnők, túravezető a Fertő- tájon, 
Edó: kézműves termékek készítője a Fertő-parton.  
 
Mindketten fontosnak tartjuk a családi gyökereinket, és noha földrajzilag nagyon távol eső helyen születtünk egymástól, mégis a közös hitrendszer, életszeretet és akaraterő nagyon hasonlóvá tett bennünket.
Védjegyes tagjai vagyunk az Alpokalja-Fertő-Táj Vidékfejlesztési Egyesületnek, mert hiszünk benne, hogy a valódi érték a vidék minőségében rejlik.
 
Hiszünk abban, hogy ha megkeressük a módját annak, hogyan tudjuk világunkat boldogabbá tenni, máris létrehoztunk valami fontosat.
A közösség ereje, a lakóhely ismerete, a vidékhez való kötődés erőssége adja azt a pluszt amit átadni szeretnénk programjainkon.
 
Dia, a környezettudatos szemléletmóddal, a természet iránti rajongásával, példamutatóan vezeti túráit és tágítja az őt körülvevő emberek látásmódját, és ismereteit.
Edó szerint a látszólag olyan kis dolgok, mint az étkezés, rendkívül fontosak!
Nagy hangsúly fektet arra, hogy kézműves műhelyében készült termékeit minőségi alapanyagból és gondosan készítse el. Fontosnak tartja, hogy tudjuk mivel tápláljuk testünket, honnan szerezzük be élelmünket és hogyan kerül az asztalra.

KÖVETKEZŐ KÖZÖS PROGRAMUNK FACEBOOK ESEMÉNYE

 

Sokan kérdeztétek, hogy mi ez a Malacpofa és mi köze van az Edólekvárokhoz, és egyébként is hol van a kapcsolódási pont a két dolog között? Nos, itt az idő, hogy tisztázzuk az összefüggéseket és egyben bemutassam nektek ezt a mókás nevű Bisztrót, annak tulajdonosait és a közös együttműködésünk terveit, céljait.

Kezdjük azzal, hogy a Malacpofa egy Gasztro Bisztró Sopronban, a Kertvárosi Vásárcsarnokban. Tulajdonosai Torma István és Varga Timi, akik 9 év londoni élet után döntöttek úgy, hogy ismét itthon kezdik meg gasztró tevékenységüket. És milyen jól tették!

A londoni évek nem múltak el nyomtalanul, a kint szerzett tapasztalatokat itthoni környezetbe adaptálva 2017. április 11-én tárták szélesre kapuit a közös vendéglátó egységüknek. Miért éppen Malacpofa? Honnan ez a név?

Az indulás úgy kezdődött, hogy hazaérkezésük után István Bécsben kezdett dolgozni, ahol azt a megbízást kapta, hogy keressen magyar mangalica tenyésztőt, aki a bécsi vendéglátó helyet el tudná látni mindig friss áruval.

Így találtak egymásra a Szélessy Birtok mangalica tenyészdéjével, ahol hamarosan jobbot nyújtottak egymásnak, és megszületett a megállapodás, hogy István a kizárólagos forgalmazója lesz a birtok által termelt húsárunak. A Szélessy Birtokról pár szóban annyit, hogy az állat tenyésztés mellett növénytermesztéssel is foglalkoznak, így teremtik meg saját maguknak az ellátási láncot.

Tehát a saját terményeken nevelt állatokat az általuk létesített vágóponton dolgozzák fel így biztosítva egy prémium kategóriás minőséget. Állandó beszállítói a sárvári Spirit Hotelnek, a soproni Pannonia Med Szállónak, és a bécsi The Brickmakers Pub and Kitchen étteremnek.

A fenti információk alapján most már könnyű kitalálni, hogy a Malacpofa a Szélessy Birtok bemutató üzlete. De, most arról ejtsünk szót, hogy hogyan vált ez az üzlet Gasztró Büfévé, milyen eszközökkel érte el, hogy egy találkozási pont legyen a városban, és derítsünk fényt arra is, hogy hogyan vált Edólekvárokat forgalmazó hellyé.

De, menjünk szépen sorban!

Adott egy vedéglátásban jártas pár, ahol a páros női tagja kifinomult ízléssel rendelkezik és imádja a körülötte lévő embereket finomabbnál finomabb falatokkal ellátni, ráadásul a környezete alakítása is egyik kedvenc elfoglaltsága. Ahol ő átveszi az irányítást, ott egészen biztos, hogy valami nagyszerű dolog történik. Tehát, a Malacpofa Gasztro Büfé, amint már írtam, április 11-én kitette a megnyílt táblát ajtajára, és nem kellett sok időnek eltelnie ahhoz, hogy sokak kedvenc helyévé váljon. Mivel sokan éhesen tértek be a boltba, vagy csak a puszta látványtól is éhesekké váltak, így egyértelművé vált számukra, hogy a kedves vásárlót nem elég ha csak megkínálják a mangalica készítményekkel, az úgy dukál, ha finom,friss és ropogós zsömlébe helyezik a húsárut. Ez természetesen magával hozta az ötletet, hogy Timi saját készítésű kencéivel és fűszereivel is megtömje a szendvicset. (Ahhh. és most számban érzem a chimichurri argentin szósz jellegzetesen savanykás, de istenien finom ízét. )

Igen ám, de milyen zsömlébe kerüljön az isteni husi? Nos, itt jön a képbe a balatonfelvidéki Búzalelke Pékesség, mely egy szerencsés találkozás eredménye. Kovács Bea és a Búzalelke Pékesség azóta rendszeres beszállítója a Büfének, megérdemelné, hogy külön posztot írjak róla, annyira tetszik az, amit ez a nő képvisel, de remélem, hogy ami késik az nem múlik.

Nos, a szendvics mellé egy finom kávé is igen jól tud esni az ember fiának. Mikor egy régi eredeti olasz kávéfőzőgép birtokába kerültek, azonnal megragadták a lehetőséget, hogy a Sopronba költözött barista, Molnár Attila kifejezetten nekik pörkölje a kávét. Így alakult egy újabb sikeres együttműködés a Malacpofa és a szerencsére Sopronban indított One eleven néven futó kávépörkölő között.

És időrendi sorrendben most ugrik a Malacpofa képébe az Edólekvár :)

A történet úgy kezdődött, hogy jártomban keltemben, Heni barátnőmet látogatva a Spájz Nyers és Vegán Büfében, ismertséget kötöttem Timivel és Istvánnal. Szó szót követett és mi egyből rájöttünk, hogy egy nyelvet beszélünk. Tetszik a hozzáállásuk, a kitartásuk, a szívósságuk. Látszik, hogy vérbeli vendéglátósok, hiszen a vásárlóval akkor is szívesen szót váltanak, ha már este 6 óra van, és reggel óta a boltban talpaltak.

Fáradozásuk meg is hozta gyümölcsét, hiszen olyan boltot vezetnek, ahol a minőség és a kiszolgálás felső kategóriás. Jelszavuk: mindenből a legjobbat a vevőknek!

Ezért is éreztem azt, hogy termékeim a legjobb helyre kerülnek. Hiszen számomra is a legfontosabb, hogy a legmagasabb minőséget képviseljem.

Nem váltom meg a világot azzal amit csinálok! Nincs is mit ezzel hencegni. De szeretem amit csinálok, és szenvedélyesen tudok kísérletezni, ízekkel, fűszerekkel. Nekem ez jelenti most a kihívást!

Az Edólekvárokat most és itt nem fényezem. Ragyogja be napotokat az amit eddig olvastatok! S ha kíváncsiak vagytok, hogy tényleg értek-e a lekvárfőzéshez, hát sirüljetek bé (székely kifejezés :)) a Malacpofába és tegyetek egy próbát.

Kertvárosi Vásárcsarnok,

9400 Sopron, Bánfalvi út 14.

Nyitvatartás:

  • Hétfő: szünnap
  • Kedd, Szerda, Péntek: 8.00- 16.00
  • Csütörtök: 8.00-18.00
  • Szombat: 8.00-13.00


Szép napsütéses Napot!

Edó

Kóstolj bele a világomba

Ízeimmel egyre több helyen találkozhatsz

Örömmel tölt el, hogy termékeim már néhány vendéglátóhely elismerését is kivívták, melynek ékes bizonyítéka, hogy náluk is találkozhatsz az EDÓ ízekkel. Az egyes helyszínek neveire kattintva láthatod az elérhetőségeiket: Malacpofa Gasztro Deli, Rozetta Kávézó Kapuvár, Erhardt Pékség Sopron, Tornácos Ház, Koffer Borbár Sopron

Kedves Edit! Le a kalappal a lekvárod előtt! Ma bontottam ki, s mivel én sok és finom lekvárt készítek, kritikusan kóstoltam. Őszintén mondhatom, hogy rendkívül finom, tartalmas, ízletes és legfőképpen nem édes! Gratulálok!

Szalai Ibolya

Edó, most kóstoltam először a fűszeres almalekvárt, hát valami fantasztikus!!! Nagyon köszönjük a finomságaitokat!

Erhardt Zsuzsa

Az egyik kedvenc: Anyuka zakuszkája... Hűvös napokon (is) a nyár ízeit juttatja eszünkbe! Pirítóson vagy csak úgy, kanállal az üvegből. Egy baj van vele, nagyon hamar elfogy. Othello és a Karácsonyi Izabella: palacsintába vagy piskótához... különleges, egyedi ízélményt varázsol az amúgy "szokványos" ételekből!

Folyi Andrea

Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki az igényes, minőségi étkezést és a természetes alapanyagokat tartja szem előtt! Minden terméked isteni finom Edó, de a személyes kedvencem a sárgabarack chutney és a zakuszka! A vendégeink is imádják a szendvicseinkben vagy kenceként a friss kovaszos kenyérhez!

Soproni-Tucsek Tündi

Írj nekem!

Partnereim

elgusto logo1 erhardt logo kofferbar  logo by    malacpofa   rozetta   tornacos logo