Rólam, röviden...

Az illatok, az ízek, a fűszerek feltöltenek és energiát adnak. 

Hiszem, hogy akkor tudunk igazán jóban lenni önmagunkkal, ha olyasmit csinálunk, amit örömmel és igazi szenvedéllyel tudunk végezni. Nekem a gasztronómia, a befőzés egy ilyen tevékenység. Szeretek kétkezi munkát végezni, jó érzéssel tölt el, ha látom, hogy a munkámnak látszata, kézzel fogható, ízzel érezhető, szemmel látható eredménye van.
Nekem a befőzés terápia. Nincs annál megnyugtatóbb számomra, mint a fazékban az összetevőket kavargatni. Előre eltervezni, hogy mi kerül a fazékba, milyen fűszerrel fogom megbolondítani... irtóra élvezetes feladat. A tervezéstől a megvalósulásig, minden percét élvezem. Ha a gyümölcs vagy zöldség leszedésre került, indulhat a munka. És kezdetét veheti az ötletelés. Mit rakjak bele… mivel fűszerezzem…. mivel édesítsem? Az ötletet a tett követi, és belevetem magam a munkába. Pucolok, darabolok, turmixolok, füszerezek és fakanalat ragadok. Aztán keverem-kavarom, kóstolom és szagolom, a legvégén pedig üvegbe zárom.

Embereket élelemmel ellátni felelősség, én pedig kényeztetni akarom azokat, akik valamilyen úton módon az utamba kerülnek!

Dia EdoDia és Edó

Két nő, mozgalmas életmód, hasonló karakter, eltérő foglalkozás, egységes értékrend. 


Dia: természetvédelmi mérnők, túravezető a Fertő- tájon, 
Edó: kézműves termékek készítője a Fertő-parton.  
 
Mindketten fontosnak tartjuk a családi gyökereinket, és noha földrajzilag nagyon távol eső helyen születtünk egymástól, mégis a közös hitrendszer, életszeretet és akaraterő nagyon hasonlóvá tett bennünket.
Védjegyes tagjai vagyunk az Alpokalja-Fertő-Táj Vidékfejlesztési Egyesületnek, mert hiszünk benne, hogy a valódi érték a vidék minőségében rejlik.
 
Hiszünk abban, hogy ha megkeressük a módját annak, hogyan tudjuk világunkat boldogabbá tenni, máris létrehoztunk valami fontosat.
A közösség ereje, a lakóhely ismerete, a vidékhez való kötődés erőssége adja azt a pluszt amit átadni szeretnénk programjainkon.
 
Dia, a környezettudatos szemléletmóddal, a természet iránti rajongásával, példamutatóan vezeti túráit és tágítja az őt körülvevő emberek látásmódját, és ismereteit.
Edó szerint a látszólag olyan kis dolgok, mint az étkezés, rendkívül fontosak!
Nagy hangsúly fektet arra, hogy kézműves műhelyében készült termékeit minőségi alapanyagból és gondosan készítse el. Fontosnak tartja, hogy tudjuk mivel tápláljuk testünket, honnan szerezzük be élelmünket és hogyan kerül az asztalra.

KÖVETKEZŐ KÖZÖS PROGRAMUNK FACEBOOK ESEMÉNYE

 

Lilahagymát készíteni nem nagy kunszt, készítettem már én is többször különböző ízpárosításokkal, fűszerezésekkel. Ezúton újabb próbálkozás ért célba, mellyel ízlelőbimbóinkat jutalmazhattuk meg. Valójában a hűtőben felbontott bor adta a tippet arra, hogy nekiálljak.

A szokásos menetrend szerint zajlott az akció, talán annyiban különbözött a korábbiaktól, hogy a ráfordított idő ezúton jelentősen csökkent. Ugyanis, már annyiszor készült kezeim között lilahagyma lekvár, hogy a pucolás után a darabolás már egyre gyorsabban megy. Gyakorlat teszi a mestert, és talán kijelenthetem, hogy a kaszabolást most már jártasság szintjére emeltem.

Korábbi alkalmakkor kínlódás volt hajszálvékony hagymakarikákat szelni. De! Jelentem, most már megy, mint a karikacsapás, köszönhető a jó néhány kiló feldarabolt hagymának, amivel volt alkalmam a műveletet gyakorolni.

Természetesen hozzájárul a konyhai kiegészítők javuló minősége is, mely által gyorsabb és pontosabb munkára vagyok képes. Egy jó kés tényleg hasznos darab a konyhában.

Visszakanyarodva a hűtőben árválkodó borra, azért nem volt sok ideje árválkodni. Férjuram egyik este azzal az ötlettel állt elő, hogy a vacsora mellé szívesen fogyasztana egy pohár borocskát. Mivel eme mondat igen ritkán hagyja el száját, ezért a lehető leggyorsabban ugrottam a borokat tároló polcra, és kaptam kézbe az egyik kedvenc borászatunk nedűjét. A választás (és ez itt a reklám helye) a Winelife borászat 2016-os Zweigelt borára esett.

A kis pohárka elfogyasztása után 2 napot még volt ideje érni a bornak a hűtőben, aztán újra a palack után nyúltam, és ezúton nem gégémet öntöztem meg vele, hanem egy laza mozdulattal a lábosba löttyíntettem. De, vegyük szépen sorba az eseményeket.

A 2 kg lilahagymát, mint már írtam fentebb, gyors mozdulatokkal felkarikáztam. Néhány könnycseppet elmorzsoltam érte, de nem azért mert annyira sajnáltam volna, csak mert a hagyma áldását küldte a könnycsatornáimra a szaglószervemen keresztül.

Egy jó nagy serpenyőben olívaolajat öntöttem és odatettem üvegesre pirulni a hagymát, közben minden hozzávalót szépen a kezem ügyébe rendeztem, így ni:

  • só, bors
  • balzsamecet
  • bor
  • barnacukor
  • rózsabors
  • zsálya (a kertből….:) hála a fagymentes télnek)

A hagyma fonnyasztása után ráhintettem 4 evőkanál barnacukrot és alaposan elkevertem. Mikor már a párolt hagymán a cukor szépen megkaramellizálódott, a kezem ügyében lévő balzsamecet került sorra, melyből két löttyintést öntöttem a hagymára, a sor pedig a bor adagolással folytatódott. A hozzáadott két deci sac per kábé történt.

A főzésben azt szeretem a legjobban, hogy az ízekkel kísérletezhetek bátran, és nincsenek kőbe vésett szabályok az adagolásokkal kapcsolatban. Így aztán elég gyakran előfordul, hogy a recept leírásakor a memóriámra nagy szükségem van, hogy pontosan visszaemlékezhessek miből mennyit használtam.

A borocska után a fűszerezés következett, a zsályát apró darabokra vágtam, az egész rózsaborsot, pedig a mozsaramba zúztam picire. Hogy pontosan mennyit, hát szerintem úgy fél teáskanálnyit. A fűszerezést a sózás és borsozás zárta a legvégén.

Most is mint mindig, az előre sterilizált üvegekbe került a chutney, majd vastag takaróba bugyolálva szenderedhettek még vagy 24 órát, míg teljesen ki nem hűltek.

Amennyiben kedvet érez valaki a chutney elkészítéséhez, íme néhány ajánlat, hogy mivel lehet még ezt a gourmet élményt fokozni.

Először is leszögezem, hogy simán pirítósra kenve is a hagymalekvár verhetetlen!

De kiválóan passzol grillezett húsok mellé, a libamájjal házasítva pedig egyenesen mennyei. Nálunk a fogyasztása barnakenyér falatkákkal történt, melyre előzetesen felváltva kéksajt és camembert került.

Kóstolj bele a világomba

Ízeimmel egyre több helyen találkozhatsz

Örömmel tölt el, hogy termékeim már néhány vendéglátóhely elismerését is kivívták, melynek ékes bizonyítéka, hogy náluk is találkozhatsz az EDÓ ízekkel. Az egyes helyszínek neveire kattintva láthatod az elérhetőségeiket: Malacpofa Gasztro Deli, Rozetta Kávézó Kapuvár, Erhardt Pékség Sopron, Tornácos Ház, Koffer Borbár Sopron

Kedves Edit! Le a kalappal a lekvárod előtt! Ma bontottam ki, s mivel én sok és finom lekvárt készítek, kritikusan kóstoltam. Őszintén mondhatom, hogy rendkívül finom, tartalmas, ízletes és legfőképpen nem édes! Gratulálok!

Szalai Ibolya

Edó, most kóstoltam először a fűszeres almalekvárt, hát valami fantasztikus!!! Nagyon köszönjük a finomságaitokat!

Erhardt Zsuzsa

Az egyik kedvenc: Anyuka zakuszkája... Hűvös napokon (is) a nyár ízeit juttatja eszünkbe! Pirítóson vagy csak úgy, kanállal az üvegből. Egy baj van vele, nagyon hamar elfogy. Othello és a Karácsonyi Izabella: palacsintába vagy piskótához... különleges, egyedi ízélményt varázsol az amúgy "szokványos" ételekből!

Folyi Andrea

Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki az igényes, minőségi étkezést és a természetes alapanyagokat tartja szem előtt! Minden terméked isteni finom Edó, de a személyes kedvencem a sárgabarack chutney és a zakuszka! A vendégeink is imádják a szendvicseinkben vagy kenceként a friss kovaszos kenyérhez!

Soproni-Tucsek Tündi

Írj nekem!

Partnereim

elgusto logo1 erhardt logo kofferbar  logo by    malacpofa   rozetta   tornacos logo