Rólam, röviden...

Az illatok, az ízek, a fűszerek feltöltenek és energiát adnak. 

Hiszem, hogy akkor tudunk igazán jóban lenni önmagunkkal, ha olyasmit csinálunk, amit örömmel és igazi szenvedéllyel tudunk végezni. Nekem a gasztronómia, a befőzés egy ilyen tevékenység. Szeretek kétkezi munkát végezni, jó érzéssel tölt el, ha látom, hogy a munkámnak látszata, kézzel fogható, ízzel érezhető, szemmel látható eredménye van.
Nekem a befőzés terápia. Nincs annál megnyugtatóbb számomra, mint a fazékban az összetevőket kavargatni. Előre eltervezni, hogy mi kerül a fazékba, milyen fűszerrel fogom megbolondítani... irtóra élvezetes feladat. A tervezéstől a megvalósulásig, minden percét élvezem. Ha a gyümölcs vagy zöldség leszedésre került, indulhat a munka. És kezdetét veheti az ötletelés. Mit rakjak bele… mivel fűszerezzem…. mivel édesítsem? Az ötletet a tett követi, és belevetem magam a munkába. Pucolok, darabolok, turmixolok, füszerezek és fakanalat ragadok. Aztán keverem-kavarom, kóstolom és szagolom, a legvégén pedig üvegbe zárom.

Embereket élelemmel ellátni felelősség, én pedig kényeztetni akarom azokat, akik valamilyen úton módon az utamba kerülnek!

Dia EdoDia és Edó

Két nő, mozgalmas életmód, hasonló karakter, eltérő foglalkozás, egységes értékrend. 


Dia: természetvédelmi mérnők, túravezető a Fertő- tájon, 
Edó: kézműves termékek készítője a Fertő-parton.  
 
Mindketten fontosnak tartjuk a családi gyökereinket, és noha földrajzilag nagyon távol eső helyen születtünk egymástól, mégis a közös hitrendszer, életszeretet és akaraterő nagyon hasonlóvá tett bennünket.
Védjegyes tagjai vagyunk az Alpokalja-Fertő-Táj Vidékfejlesztési Egyesületnek, mert hiszünk benne, hogy a valódi érték a vidék minőségében rejlik.
 
Hiszünk abban, hogy ha megkeressük a módját annak, hogyan tudjuk világunkat boldogabbá tenni, máris létrehoztunk valami fontosat.
A közösség ereje, a lakóhely ismerete, a vidékhez való kötődés erőssége adja azt a pluszt amit átadni szeretnénk programjainkon.
 
Dia, a környezettudatos szemléletmóddal, a természet iránti rajongásával, példamutatóan vezeti túráit és tágítja az őt körülvevő emberek látásmódját, és ismereteit.
Edó szerint a látszólag olyan kis dolgok, mint az étkezés, rendkívül fontosak!
Nagy hangsúly fektet arra, hogy kézműves műhelyében készült termékeit minőségi alapanyagból és gondosan készítse el. Fontosnak tartja, hogy tudjuk mivel tápláljuk testünket, honnan szerezzük be élelmünket és hogyan kerül az asztalra.

KÖVETKEZŐ KÖZÖS PROGRAMUNK FACEBOOK ESEMÉNYE

 

Nos, elfogyott az összes othello szőlőm, örömmel jelentem, hogy mind sikerült feldolgozni és finomabbnál finomabb lekvárokat készíteni belőle. És ezennel a szőlőlekvárról szóló posztok befejezve.

Viszont az ősz tartogat számunkra még finomságokat, következzen hát egy igazi őszi csemegéből készült lekvár, tádáám: diós körtelekvár.

Körte is akad bőven, csak a szomszéd faluba kellett érte menni. Egy nagyon aranyos bácsika adta, akitől hamarosan naspolyát fogok kapni. Juhhééj! Remélem posztot is tudok majd az elkészítéséről írni.

Szóval, körte beszerezve, kamra kipakolva, és akkor ismét pattant a szikra, hogy anyukám hozott nekünk Erdélyből diót. A dió friss, idei, pucolt és a legnagyobb kincs ilyenkor őszidő tájékán.

Gond egy szál sem, az kerül majd a körte mellé.

2 kg körtét meghámoztam, kicsumáztam, felkockáztam, majd ráöntöttem 20 dkg barna cukrot és összeturmixoltam. Az előkészítés után feltettem főni. A körte nagyon gyorsan szétfő, így 10 perc után már adagolhattam bele a többi hozzávalókat. Egy 2 cm-es gyömbért szintén meghámozva belereszeltem, dióból pedig egy jó nagy marékkal szórtam bele, amit előtte durvára daráltam.

Egy fél citrom levét még ízesítésképpen hozzálöttyintettem, és 10 perces főzés után vidáman konstatáltam, hogy kész van.

Most pedig álljanak itt a hozzávalók szépen sorban:

  • 2 kg hámozott, magozott, kockázott körte
  • 20 dkg barna cukor
  • 1 jó nagy marék durvára darabolt dió (imádom, ha a fogam között érzem a dió ízét, ezért őröltem durvára)
  • 2 cm-es gyömbér hámozva, reszelve
  • 1/2 citrom frissen facsart leve

Végezetül pedig sterilizált üvegekbe töltöttem, és száraz dunsztban hagytam kihűlni. 

Bátran próbáljátok ki a fenti receptet, ígérem, nem fogtok csalódni benne!

Edó

Kóstolj bele a világomba

Ízeimmel egyre több helyen találkozhatsz

Örömmel tölt el, hogy termékeim már néhány vendéglátóhely elismerését is kivívták, melynek ékes bizonyítéka, hogy náluk is találkozhatsz az EDÓ ízekkel. Az egyes helyszínek neveire kattintva láthatod az elérhetőségeiket: Malacpofa Gasztro Deli, Rozetta Kávézó Kapuvár, Erhardt Pékség Sopron, Tornácos Ház, Koffer Borbár Sopron

Kedves Edit! Le a kalappal a lekvárod előtt! Ma bontottam ki, s mivel én sok és finom lekvárt készítek, kritikusan kóstoltam. Őszintén mondhatom, hogy rendkívül finom, tartalmas, ízletes és legfőképpen nem édes! Gratulálok!

Szalai Ibolya

Edó, most kóstoltam először a fűszeres almalekvárt, hát valami fantasztikus!!! Nagyon köszönjük a finomságaitokat!

Erhardt Zsuzsa

Az egyik kedvenc: Anyuka zakuszkája... Hűvös napokon (is) a nyár ízeit juttatja eszünkbe! Pirítóson vagy csak úgy, kanállal az üvegből. Egy baj van vele, nagyon hamar elfogy. Othello és a Karácsonyi Izabella: palacsintába vagy piskótához... különleges, egyedi ízélményt varázsol az amúgy "szokványos" ételekből!

Folyi Andrea

Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki az igényes, minőségi étkezést és a természetes alapanyagokat tartja szem előtt! Minden terméked isteni finom Edó, de a személyes kedvencem a sárgabarack chutney és a zakuszka! A vendégeink is imádják a szendvicseinkben vagy kenceként a friss kovaszos kenyérhez!

Soproni-Tucsek Tündi

Írj nekem!

Partnereim

elgusto logo1 erhardt logo kofferbar  logo by    malacpofa   rozetta   tornacos logo