Rólam, röviden...

Az illatok, az ízek, a fűszerek feltöltenek és energiát adnak. 

Hiszem, hogy akkor tudunk igazán jóban lenni önmagunkkal, ha olyasmit csinálunk, amit örömmel és igazi szenvedéllyel tudunk végezni. Nekem a gasztronómia, a befőzés egy ilyen tevékenység. Szeretek kétkezi munkát végezni, jó érzéssel tölt el, ha látom, hogy a munkámnak látszata, kézzel fogható, ízzel érezhető, szemmel látható eredménye van.
Nekem a befőzés terápia. Nincs annál megnyugtatóbb számomra, mint a fazékban az összetevőket kavargatni. Előre eltervezni, hogy mi kerül a fazékba, milyen fűszerrel fogom megbolondítani... irtóra élvezetes feladat. A tervezéstől a megvalósulásig, minden percét élvezem. Ha a gyümölcs vagy zöldség leszedésre került, indulhat a munka. És kezdetét veheti az ötletelés. Mit rakjak bele… mivel fűszerezzem…. mivel édesítsem? Az ötletet a tett követi, és belevetem magam a munkába. Pucolok, darabolok, turmixolok, füszerezek és fakanalat ragadok. Aztán keverem-kavarom, kóstolom és szagolom, a legvégén pedig üvegbe zárom.

Embereket élelemmel ellátni felelősség, én pedig kényeztetni akarom azokat, akik valamilyen úton módon az utamba kerülnek!

Dia EdoDia és Edó

Két nő, mozgalmas életmód, hasonló karakter, eltérő foglalkozás, egységes értékrend. 


Dia: természetvédelmi mérnők, túravezető a Fertő- tájon, 
Edó: kézműves termékek készítője a Fertő-parton.  
 
Mindketten fontosnak tartjuk a családi gyökereinket, és noha földrajzilag nagyon távol eső helyen születtünk egymástól, mégis a közös hitrendszer, életszeretet és akaraterő nagyon hasonlóvá tett bennünket.
Védjegyes tagjai vagyunk az Alpokalja-Fertő-Táj Vidékfejlesztési Egyesületnek, mert hiszünk benne, hogy a valódi érték a vidék minőségében rejlik.
 
Hiszünk abban, hogy ha megkeressük a módját annak, hogyan tudjuk világunkat boldogabbá tenni, máris létrehoztunk valami fontosat.
A közösség ereje, a lakóhely ismerete, a vidékhez való kötődés erőssége adja azt a pluszt amit átadni szeretnénk programjainkon.
 
Dia, a környezettudatos szemléletmóddal, a természet iránti rajongásával, példamutatóan vezeti túráit és tágítja az őt körülvevő emberek látásmódját, és ismereteit.
Edó szerint a látszólag olyan kis dolgok, mint az étkezés, rendkívül fontosak!
Nagy hangsúly fektet arra, hogy kézműves műhelyében készült termékeit minőségi alapanyagból és gondosan készítse el. Fontosnak tartja, hogy tudjuk mivel tápláljuk testünket, honnan szerezzük be élelmünket és hogyan kerül az asztalra.

KÖVETKEZŐ KÖZÖS PROGRAMUNK FACEBOOK ESEMÉNYE

 

A baracklekvár kifejezetten kedvenc lekvár a család körében. Így gyakran érzek késztetést arra, hogy jobbnál jobb lekvárokat főzzek belőle, és minél érdekesebb ízeket kipróbáljak.

Hiszen a sima barack lekvár, amiben csak cukor és barack van az snassz. Olyat vehetsz a kis közértben is. Na, de ha anya által egy kissé megbolondított lekvár kerül a reggeli kalácsra, az mégiscsak maga a kánaán. És szerencsére a fiúk vevők az ilyen megbolondított dzsemek kipróbálására.

Az alábbi dzsem úgy készült, hogy ismét barackhoz jutottam, és körbe néztem a kamrában, hogy mivel tudom most megbolondítani.

Citrom az mindig van itthon, így hát ő lett az egyik kiválasztott. Bio citromot próbálok mindig vásárolni, hogy a héját is hasznosítani tudjam. Most is ezt tettem.
A fűszerkert is elérhető távolságban van, most a rozmaring lett a befutó a felhasználásra.

Hozzávalók eldöntve, íme az adagok:

  • 3 kg magvaváló őszibarack
  • 40 dkg cukor
  • 2 egész citrom reszelt héja
  • 3 szál rozmaring egészben

A barackokat meghámoztam, magoztam és összeturmixoltam, majd hozzákevertem a cukrot.

Most egy kicsit több cukrot használtam, mert tudtam, hogy a friss citrom héjja túlságosan megsavanyítaná, így a cukor mennyiségét növeltem.

Feltettem a cukros barackot főni, majd utam a fűszerkertem felé vezetett. Néhány huszárvágással lenyisszantottam 3 szál rozmaringot, amit rögtön egészben meg is mostam, és feldaraboltam 20 cm-es hosszúságú szálakra, majd cérnával összekötöztem.

20 perces főzés után belepottyantottam a fővő lekvárba az összekötözött rozmaring ágakat és főztem vele együtt még jó 20 percet. Ekkor beleöntöttem a citrom reszelt héjját, kevertem-kavartam majd lekapcsoltam. Lekapcsolás után rögtön kivettem a fűszert belőle, hogy csak az íze maradjon benne.

Az üvegeket kimostam forró vízben és a 100 fokos sütőben csírátlanítottam, a kupakokat kifőztem, aztán mehetett bele a forró lekvár az üvegbe.

Száraz dunsztban lassan 2 nap alatt hagytam kihűlni.

Azóta a fiúk majd’minden reggel ezt a lekvárt kérik, annyira ízlik nekik, úgyhogy mindenkinek üzenem, hogy lekvárra fel!

Ez a “ki kell próbálni” kategória.

Kóstolj bele a világomba

Ízeimmel egyre több helyen találkozhatsz

Örömmel tölt el, hogy termékeim már néhány vendéglátóhely elismerését is kivívták, melynek ékes bizonyítéka, hogy náluk is találkozhatsz az EDÓ ízekkel. Az egyes helyszínek neveire kattintva láthatod az elérhetőségeiket: Malacpofa Gasztro Deli, Rozetta Kávézó Kapuvár, Erhardt Pékség Sopron, Tornácos Ház, Koffer Borbár Sopron

Kedves Edit! Le a kalappal a lekvárod előtt! Ma bontottam ki, s mivel én sok és finom lekvárt készítek, kritikusan kóstoltam. Őszintén mondhatom, hogy rendkívül finom, tartalmas, ízletes és legfőképpen nem édes! Gratulálok!

Szalai Ibolya

Edó, most kóstoltam először a fűszeres almalekvárt, hát valami fantasztikus!!! Nagyon köszönjük a finomságaitokat!

Erhardt Zsuzsa

Az egyik kedvenc: Anyuka zakuszkája... Hűvös napokon (is) a nyár ízeit juttatja eszünkbe! Pirítóson vagy csak úgy, kanállal az üvegből. Egy baj van vele, nagyon hamar elfogy. Othello és a Karácsonyi Izabella: palacsintába vagy piskótához... különleges, egyedi ízélményt varázsol az amúgy "szokványos" ételekből!

Folyi Andrea

Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki az igényes, minőségi étkezést és a természetes alapanyagokat tartja szem előtt! Minden terméked isteni finom Edó, de a személyes kedvencem a sárgabarack chutney és a zakuszka! A vendégeink is imádják a szendvicseinkben vagy kenceként a friss kovaszos kenyérhez!

Soproni-Tucsek Tündi

Írj nekem!

Partnereim

elgusto logo1 erhardt logo kofferbar  logo by    malacpofa   rozetta   tornacos logo